18.1 C
Chicago
środa, 17 kwietnia, 2024

Chicagowska policja dostanie nowy helikopter

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Departament policji Chicago otrzyma nowy helikopter tuż przed Narodową Konwencją Demokratów (DNC). To efekt kontraktu o wartości 11 milionów dolarów z firmą Bell Textron.

 

Korzystając z federalnych dotacji na bezpieczeństwo podczas DNC, chicagowska policja kupi dwusilnikowy helikopter Bell 429, który zostanie dostarczony jeszcze przed konwencją. Kontrakt jest uzupełnieniem umowy z firmą Bell o wartości 12 milionów dolarów na zakup dwóch jednosilnikowych śmigłowców Bell 407 do końca tego roku.

Kontrakt ten został sfinansowany z dotacji Urban Area Security Initiative z departamentu bezpieczeństwa wewnętrznego Stanów Zjednoczonych i obejmuje także szkolenie pilotów. Miasto po raz pierwszy ujawniło plany zakupu dwóch nowych śmigłowców Bell 407 podczas przesłuchań budżetowych Rady Miasta jesienią ubiegłego roku.

Tym samym policja w Chicago będzie dysponować już sześcioma helikopterami. To i tak mniej niż mają inne departamenty policji w USA. Przykładowo policja w Houston ma ich 13, w Phoenix 10, a w Los Angeles aż 17.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520