13.5 C
Chicago
wtorek, 20 lutego, 2024

Chicago wraz z Illinois przystąpi do etapu pomostowego i pełnego otwarcia

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Pełne otwarcie Chicago może nastąpić w połowie czerwca – powiedziała burmistrz Lori Lightfoot. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej przyznała, że Wietrzne Miasto ma przejść do piątego etapu tego samego dnia co całe Illinois czyli 11 czerwca.

 

Wcześniej bo już w ten piątek Chicago podobnie jak cały stan rozpocznie fazę   pomostową w luzowaniu kolejnych restrykcji pandemicznych. „Zmierzamy we właściwym kierunku. Ale ta pandemia pokazała, ze musimy być ostrożni przy podejmowaniu działań ze względu na nieoczekiwane zwroty” – mówiła Lightfoot.

Dodała, że przed zakażeniem koronawirusem uchroni nas szczepienie co potwierdzają także naukowcy i lekarze. W ubiegłym tygodniu burmistrz zapowiedziała pełne otwarcie Chicago przed 4 lipca kiedy to w USA przypada narodowe Święto Niepodległości.

W poniedziałek jednak nie kryła obaw ze względu na wzrost zachorowań na COVID-19 w   niektórych dzielnicach. Przyznała, że władze miasta skupiają się na opanowaniu tam sytuacji choćby przez wzmożoną akcję szczepień.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520