18 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Byli współpracownicy Trumpa namawiają Abbotta, aby ogłosił „inwazję” na granicy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Byli urzędnicy administracji Trumpa naciskają na gubernatora Teksasu Grega Abbotta, aby ogłosił „inwazję” wzdłuż granicy amerykańsko-meksykańskiej i dał tysiącom funkcjonariuszy policji stanowej i członkom Gwardii Narodowej nowe uprawnienia do zawracania migrantów, zasadniczo nadając im uprawnienia, które miały im nadać władze federalne.

Koncepcja ta jest prawnie wątpliwa, prawie bezprecedensowa i według niektórych konstytucjonalistów prawie na pewno napotkałaby na szybką batalię sądową.

Wezwanie pojawia się, gdy Abbott przygotowuje się do ogłoszenia w środę „bezprecedensowych działań” w celu odstraszenia migrantów przybywających do Teksasu. Posunięcie to nastąpuje w odpowiedzi na ogłoszenie przez administrację Bidena w zeszłym tygodniu, że zakończy stosowanie „Title 42” – prawa, które ograniczyło prawa azylantów w imię zapobiegania rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Urzędnicy Straży Granicznej twierdzą, że przwidują nawet 18 000 nielegalnych imigrantów – przekraczających granicę – dziennie, gdy „Title 42” wygaśnie w maju. W zeszył tygodniu odnotowano, iż granicę USA-Meksyk przekraczało 7100 migrantów dziennie.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520