12.9 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Burmistrz Chicago uczestniczyła w obchodach 31. rocznicy uchwalenia ustawy dla osób niepełnosprawnych (ADA) 

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

CHICAGO: (in. wł) – Obchody 31. rocznicy uchwalenia ustawy dla osób niepełnosprawnych (ADA)zostały zorganizowane przez Biuro Burmistrza Chicago ds. Osób Niepełnosprawnych i Departament Zdrowia Publicznego Chicago. Tegoroczne obchody rocznicy uchwalenia ustawy dla osób nepełnosprawnych w Ameryce były połączone z możliwością bezpłatnego zaszczepienia się na COVID.

Burmistrz Lori E. Lighfoot przedstawiła swoje uwagi na temat znaczenia ADA. Podzieliła się z uczestnikami, iż jej ojciec był osobą niepełnosprawną i doznawał z tego powodu wielu złośliwości. Ona sama korzysta z aparatów słuchowych od 10. lat.

Ustawa dla osób niepełnosprawnych (Americans With Disabilities Act – ADA) została podpisana 26 lipca 1990 przez byłego prezydenta George’a W. Busha, Sr.

ADA – to doniosła ustawa, która doprowadziła do wprowadzenia wielu udogodnień, ochrony dla osób niepełnosprawnych w Stanach Zjednoczonych. Wywarła wpływ na to, jak funkcjonuje amerykańskie społeczeństwo, transport publiczny, mieszkalnictwo i wiele innych aspektów życia społecznego dzięki właśnie tej ustawie.

Rachel Arfa,  Szefowa Miejskiego Departamentu d/s Osób Niepełnosprawnych (MOPD) w Chicago przedstawiła swoje uwagi i powitała burmistrz miasta Chicago i jednocześnie jej szefową na tej uroczystości.

Arfa kieruje Biurem Burmistrza ds. Osób Niepełnosprawnych (MOPD) od lipca 2020 r.

Komisarz Arfa jest pierwszą niesłyszącą/głuchą osobą, która pełni funkcję szefa departamentu MOPD i jest najwyższą rangą głuchą osobą pełniącą funkcję kierowniczą we władzach miasta Chicago. Arfa trafiła do MOPD mając za sobą wieloletnie doświadczenie jako pełnomocnik ds. niepełnosprawnych i znana była z obrony praw obywatelskich. Jest bardzo skutecznym prawnikiem, uprawnionym do reprezentowania spraw w sądach, a także na poziomie federalnym.

Pełniła wiele funkcji obywatelskich i przywódczych, w tym opowiadała się za udostępnieniem przestrzeni do życia kulturalnego w Chicago dla osób niepełnosprawnych.

 

 

 

 

 

 

 

W czasie przerw w uroczystościach rocznicowych udało mi się króko rozmawiać zarówno z burmistrz Lightfoot jak i z Dyrektor Rachel Arfą na temat pomocy, w jaką jestem zaangażownay od kilkunastu lat dla mieszkańców Chicago, zarówno osób starszych jak i osób niepełnosprawnych. Pomagamy im w sprawach mieszkaniowych jak i w poruszaniu się w amerykańskim systemie pomocy społecznej i medycznej.

Burmistrz Chicago obiecała w trakcie przemówienia poszerzenie usług  MOPD dla niepełnosprawnych mieszkańców Chicago. Mobilizuje jednocześnie różne wydziały miasta Chicago do wzajemnej współpracy, aby zapewnić lepsze usługi niepełnosprawnym mieszkańcom Chicago.

Podczas obchodów ADS 31 – swoje programy zaprezentowali niepełnosprawni wykonawcy: Tekki Lomnicki, The Black Oil Brothers oraz Safiya Eshe Gyasi (aka Fya).

 

 

 

 

Tekst i zdjęcia @ Andrzej Mikolajczyk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520