26 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Burmistrz Chicago, Lori Lightfoot nie zamierza podać się do dymisji

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Burmistrz Chicago, Lori Lightfoot nie zamierza rezygnować z pełnionego stanowiska. W niedzielę odniosła się do pogłosek według których w poniedziałek ma ogłosić swoją dymisję.

 

„Zamierzam nadal stać na czele władz miasta” – napisała w oświadczeniu opublikowanym w niedzielę na Twitterze. Plotki jakie pojawiły się w Internecie nazwała „homofobicznymi,  rasistowskimi i mizoginistycznymi.  Deklaracja Lightfoot  ma prawdopodobnie związek z artykułem opublikowanym przez portal BlackAmerciaWeb.com.

Z informacji dziennikarzy wynika, że Lori Lightfoot zdradziła swoją żonę, Amy Eshleman. Jakby tego było mało, kochanką burmistrz Chicago miała być dziewczyna przestępcy, aresztowanego za nielegalne posiadanie broni. Kochanka miała próbować naciskać na  Lightfoot  by ta jako zwierzchnik miejskiego departamentu policji wpłynęła na zwolnienie mężczyzny z aresztu.

Żona burmistrz miała też  przyłapać na gorącym uczynku  Lightfoot z kochanką w hotelu w Elmhurst. W dodatku za pokój burmistrz zapłaciła z miejskiej kasy. Zdrada doprowadziła do kłótni małżonków w ich domu w chicagowskiej dzielnicy Logan Square. Z tego też powodu wezwano policję. Do funkcjonariuszy wybiegła córka pary, krzycząc, że jej „mamy się biją”.

Z niepotwierdzonych informacji wynika, że między Lightfoot a jej żoną doszło do szarpaniny. Burmistrz została pobita przez swoją żonę. Sprawa wzbudziła na portalach społecznościowych ożywioną dyskusję i pojawiły się głosy, że Lori Lightfoot powinna podać się do dymisji.

Obyczajowy skandal można dopisać do uwag jakie ostatnio pojawiły się pod adresem pani burmistrz. Wśród nich jest także sprawa 13-letniego Adama Toledo zastrzelonego 29 marca przez policjanta. Wcześniej burmistrz krytykowana była także za wzrost przestępczości w tym tak niebezpiecznych przypadków porwań samochodów czyli carjackings.

Póki co Lori Lightfoot uparcie twierdzi, że nadal zamierza pełnić obowiązki burmistrz Chicago i w oświadczeniu na Twitterze zwróciła się do wszystkich, którzy nie chcą  współpracować w rozwiązywaniu problemów przed jakimi stoi nasze miasto by „zeszli z drogi”.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520