9.8 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Bielski teatr lalek Banialuka wystawi „Małego Księcia”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Przygotowania do premiery spektaklu „Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupery’ego rozpoczął zespół bielskiego teatru lalek Banialuka. Impresariat sceny zakomunikował, że sztuka w reżyserii Filipa Jaśkiewicza trafi na afisz 14 kwietnia.

„W teatrze odbyło się już pierwsze spotkanie dotyczące kolejnej realizacji. Twórcy – reżyser Filip Jaśkiewicz oraz scenograf Katarzyna Leks, spotkali się z zespołem z pracowni teatralnych. Jaki będzie +Mały Książę+ w wydaniu Teatru Banialuka? Zobaczymy już w kwietniu” – podał impresariat.

W sztuce wystąpią: Magdalena Obidowska, Lucyna Sypniewska, Dagmara Włoszek-Rabska, Konrad Ignatowski, Maciej Jabłonowski, Ziemowit Ptaszkowski i Piotr Tomaszewski.
„Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego został wydany w 1943 roku w Nowym Jorku. Książka należy do klasyki światowej literatury.
Sceniczna wersja „Małego Księcia” będzie trzecią premierą Banialuki w tym sezonie. Wcześniej scena wystawiła spektakl „O mniejszych braciszkach św. Franciszka” Marty Guśniowskiej. W marcu odbędzie się premiera „Antygony” Sofoklesa.
Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana jest jedną z najstarszych scen lalkowych w Polsce. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

 

szf/ sdd/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520