13.9 C
Chicago
wtorek, 28 maja, 2024

Biden sięga po strategiczne rezerwy ropy naftowej. 50 mln baryłek wpłynie na rynek

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prezydent Joe Biden ogłosił we wtorek, że uwolni 50 milionów baryłek ropy naftowej ze Strategicznej Rezerwy Ropy Naftowej Stanów Zjednoczonych. Następnie przerafinowany surowiec zostanie wpuszczony na rynek, aby zbić ceny paliw na stacjach.

Prezydent zapowiedział, że Department of Energy uwolni ze swoich rezerw 50 mln baryłek ropy naftowej. Przyczyną jest oczywiście fakt, że amerykanie wciąż muszą płacić horrendalne ceny za paliwo na stacjach.

Ceny benzyny w całym kraju wynoszą średnio około 3,40 USD za galon, ponad dwukrotnie więcej niż rok temu, według American Automobile Association.

Biden ma ponadto nadzieję, że jego niedawno uchwalony pakiet infrastruktury o wartości 1 biliona dolarów zmniejszy presję cenową, czyniąc transport towarów bardziej wydajnym i tańszym.

Strategiczna Rezerwa Ropy Naftowej jest awaryjnym zapasem surowca, który ma być wykorzystywany, np. w czasie klęsk żywiołowych, wydarzeń związanych z bezpieczeństwem narodowym etc. Utrzymywane przez Departament Energii rezerwy są przechowywane w jaskiniach, wydrążonych w kopułach solnych wzdłuż wybrzeży Teksasu i Luizjany. W rezerwie znajduje się około 605 milionów baryłek słodko-kwaśnej ropy naftowej.

30 mln baryłek zostanie wpuszczone na rynek w ciągu najbliższych tygodni.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520