5.4 C
Chicago
środa, 24 lutego, 2021

Biały Dom niezadowolony z tempa szczepień COVID-19 na Florydzie

Popularne

Z Białego Domu napłynęły niepokojące nowe komentarze dotyczące dystrybucji szczepionki COVID-19 na Florydzie. Sekretarz prasowy prezydenta powiedziała, że Floryda nie wykorzystała całej wysłanej szczepionki.Na konferencji prasowej Jenn Psaki poinformowała o niedopasowaniu liczb, jeśli chodzi o liczbę osób, które według CDC zostały zaszczepione i co gubernator Ron DeSantis przedstawia w swoich briefingach prasowych.

„Rozprowadzili tylko około 50% szczepionek, które otrzymali na Florydzie. Więc najwyraźniej mają dużo szczepionki, że podaż będzie musiała nadal rosnąć, ponieważ będą w stanie skutecznie dotrzeć do ludzi w całym stanie ”- powiedziała sekretarz prasowa Białego Domu.

Mówi, że nie chodzi tylko o posiadanie wystarczającej liczby szczepionek na koronawirusa, ale także o posiadanie solidnego planu.
DeSantis powierzył opracowanie i wykonanie planu szpitalom i powiatowym wydziałom zdrowia. Chociaż na początku wprowadzania szczepionek mogły pojawić się problemy, znaleźli sposób na skuteczną dystrybucję szczepionek, o ile ich podaż jest wystarczająca.

Floryda planuje uruchomienie ogólnostanowego systemu rejestracji, który mógłby uporządkować ten proces. Chociaż gubernator nie odpowiedział bezpośrednio na komentarze Białego Domu, często mówi o tym, co zostało zrobione do tej pory.

„Zrobiliśmy więcej szczepień dla seniorów, w wieku 65 lat i więcej niż jakikolwiek inny stan w kraju” – powiedział DeSantis.
JK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane