21.6 C
Chicago
wtorek, 16 kwietnia, 2024

„Bez ryzyka aresztowania”. Przestępcy rekrutowali nastolatków do przemytu migrantów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prawie dwa tuziny osób zostały oskarżone ws. organizacji, rekrutującej przemytników za pośrednictwem aplikacji społecznościowych. W tym wypadku przestępcy wykorzystywali do naboru przemytników aplikację Snapchat.

Biuro Prokuratora Generalnego Stanów Zjednoczonych Okręgu Arizona poinformowało we wtorek o sporządzeniu 13 aktów oskarżenia przeciwko 22 osobom. Zatrzymani stanęli w obliczu zarzutów o spisek z zamiarem transportu nielegalnych imigrantów w celu uzyskania korzyści majątkowych.

Przestępcy używali m.in. aplikacji Snapchat w celu rekrutowania przemytników, gotowych przewozić nielegalnych imigrantów za pieniądze. Przemytnicy byli rekrutowani na terenie Arizony.

„Po zwerbowaniu kierowców w mediach społecznościowych, koordynatorzy często przełączali się na aplikację komunikatora, taką jak WhatsApp, aby koordynować logistykę” – powiedzieli urzędnicy w komunikacie prasowym. „Koordynatorzy przemytu często rekrutują nieletnich i młodych dorosłych jako kierowców za pomocą postów w mediach społecznościowych, które promują przemyt cudzoziemców”.

W treści swoich postów przestępcy twierdzili, że przemytnicy mogą zarobić duże pieniądze bez ryzyka aresztowania.

Podejrzani zostali ostatecznie zidentyfikowani na podstawie danych z ich telefonów komórkowych i kont w mediach społecznościowych.

Red. JŁ

(Źródło: Fox 10 Phoenix)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520