11.4 C
niedziela, 5 maja, 2024

Beniaminek piłkarskiej ekstraklasy Puszcza Niepołomice zatrzymał Legię Warszawa

Beniaminek piłkarskiej ekstraklasy Puszcza Niepołomice niespodziewanie zremisował w Krakowie z Legią Warszawa 1:1 w 4. kolejce. Wicemistrz kraju stracił pierwsze punkty i pierwszą bramkę w tym sezonie.

Prowadzenie grającym w roli gospodarzy na stadionie Cracovii niepołomiczanom dał w 25. minucie Łukasz Sołowiej, ale na sensację zanosiło się tylko przez kilka minut, bo w 34. z rzutu wolnego wyrównał Portugalczyk Josue.
Legia rozegrała dotychczas trzy ligowe spotkania w tym sezonie i z dorobkiem siedmiu punktów prowadzi w tabeli. Tyle samo mają Lech Poznań, Cracovia i Zagłębie Lubin, przy czym „Miedziowi” mają za sobą cztery mecze. Puszcza z czterema „oczkami” i jest na 13. pozycji.
Wcześniej w niedzielę Radomiak Radom pokonał na wyjeździe Pogoń Szczecin 2:0. Była to pierwsza ligowa porażka „Portowców” w tym sezonie, ale druga z rzędu, licząc występ w eliminacjach Ligi Konferencji. Pogoń przegrała w środę z KAA Gent 0:5 i szansę na pomyślny rezultat w czwartkowym rewanżu ma tylko teoretyczne.
Szczecinianie mają sześć punktów i zajmują ósmą lokatę. Radomiak tyle samo i jest szósty.
Inną niespodzianką w ten weekend była piątkowa porażka broniącego tytułu Rakowa Częstochowa, który uległ w Gliwicach Piastowi 1:2. Decydująca bramka padła po samobójczym trafieniu Zorana Arsenica w doliczonym czasie gry.
Porażki w piątek doznał również dotychczasowy wicelider – Zagłębie Lubin. Podopieczni Waldemara Fornalika ulegli na wyjeździe Cracovii także 1:2.
W sobotę doszło m.in. do pierwszych od ponad 11 lat ekstraklasowych derbów Łodzi, w których Widzew pokonał u siebie ŁKS 1:0. Zwycięską bramkę zdobył Hiszpan Jordi Sanchez (45.).
Spotkanie trwało aż 117 minut, z powodu m.in. odpalania rac przez kibiców oraz przepychanek na murawie w końcówce meczu. Widzew grał decydujące momenty w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Portugalczyka Luisa Silvy.
W innych sobotnich meczach Stal Mielec pokonała u siebie Śląsk Wrocław 3:1, a Korona Kielce uległa Górnikowi Zabrze 0:1. Dla obu zwycięskich drużyn to pierwsze wygrane w sezonie.
Z powodu obowiązków w Lidze Konferencji dotychczasowy lider Lech, który w czwartek wygrał w Poznaniu ze Spartakiem Trnawa 2:1, odpoczywa w 4. kolejce. Na wniosek „Kolejorza” mecz z Jagiellonią Białystok został przełożony.
Tę serię zakończy poniedziałkowe starcie w Grodzisku Wielkopolskim Warty Poznań z Ruchem Chorzów.(PAP)