27.4 C
Chicago
poniedziałek, 20 maja, 2024

Awaria rurociągu w Nevadzie. Gubernator ogłosił stan wyjątkowy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Gubernator stanu Nevada ogłosił w piątek wieczorem stan wyjątkowy. Powodem było wykrycie wycieku w rurociągu, dostarczającym paliwo do Las Vegas z Kalifornii – podaje NBC News.

Wyciek został wykryty w czwartek w przepompowni w Long Beach w Kalifornii – przekazał operator uszkodzonego rurociągu, firma Kinder Morgan Energy Partners.

Sekretarz prasowa firmy powiedziała, że przepompownia i rurociąg zostały odizolowane i zamknięte. W zaktualizowanym oświadczeniu, wydanym w sobotę, rzeczniczka dodała, że źródło wycieku zostało odizolowane i „trwają działania związane z ponownym uruchomieniem” infrastruktury.

„Oczekujemy, że te rurociągi wznowią działalność dziś [w sobotę – przyp. red.] po południu i rozpoczną dostarczanie paliwa na rynek docelowy jeszcze dziś” – powiedziała rzeczniczka Kinder Morgan Energy Partners Katherine Hill.

W związku z wyciekiem, gubernator Nevady – stanu do którego dostarczane jest paliwo przez wspomniany rurociąg – ogłosił stan wyjątkowy na terenie Clark County, przez który przebiega infrastruktura paliwowa. Wprowadzenie stanu nadzwyczajnego pozwala w takim wypadku, m.in. na zniesienie ograniczeń w ciężarowym transporcie paliw ciekłych oraz innych metod dostawy.

„Wyciek nie wpłynął na dostawy paliwa, ale raczej na metodę, która to paliwo normalnie dociera do południowej Nevady” – powiedzieli urzędnicy powiatu w tweecie. „Clark County jest w stałym kontakcie z Kinder Morgan i pracuje tak szybko, jak to możliwe, aby naprawić wyciek”.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520