21 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Australian Open/ Skandynawskie media o Linette: Polska wyciągnęła nowego asa z rękawa

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W Skandynawii oceniono awans Magdy Linette do ćwierćfinału Australian Open jako swego rodzaju sensację, potwierdzająca jednak, że Polska ma silne tenisowe zaplecze i po odpadnięciu z turnieju Igi Świątek i Huberta Hurkacza wyciągnęła kolejnego asa z rękawa.

W mediach zwrócono uwagę na „tenisowy urodzaj” w Polsce, która staje się nową poważną siłą w tej dyscyplinie i nawet po odpadnięciu Igi Świątek kraj ten dalej jest w grze w osobie Linette.

 

„Z Melbourne pożegnało się już wiele światowych gwiazd, lecz Polka Magda Linette pozostaje w grze ku radości zakochanych w tenisie Polaków” – skomentował kanał norweskiej telewizji publicznej NRK.

 

Stacja dodała że „światowa jedynka Iga Świątek już odpadła, lecz pozostająca dotychczas w jej cieniu rodaczka zaszokowała wręcz czwartą w rankingu i faworytkę do wygrania turnieju Caroline Garcię, wysyłając ją w szybki sposób do domu”.

 

Norweska agencja NTB zaznaczyła: „trudno w to uwierzyć, ale zajmująca 45. miejsce w światowym rankingu Polka wygrała z czwartą tenisistką globu i nie wyglądało to na przypadek”.

 

Szwedzka agencja TT oceniła, że wygrana Linette była swego rodzaju sensacją, którą ją samą wyraźnie zdumiała, lecz osiągnęła to zasłużenie pokonując w dwóch setach i po godzinie i 57 minutach czwartą na świecie Francuzkę.

 

„Niedoceniana do tej pory Magda Linette zdobyła ważny i cenny skalp nieoczekiwanie, lecz pewnie, pokonując utytułowaną rywalkę i teraz zagra w ćwierćfinale tego prestiżowego turnieju i nie musi to być jej ostatni mecz” – stwierdził duński dziennik „BT”.

 

Kanał fińskiej telewizji publicznej YLE skomentował natomiast: „Magda Linette w pokazowy sposób oddelegowała z turnieju swoją znacznie silniejszą na papierze przeciwniczkę potwierdzając, że tegoroczny Australian Open jest pełen niespodzianek. Ta była pozytywna”.

 

Zbigniew Kuczyński (PAP)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520