21 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Australian Open/ Skandynawskie media: Nierozstawiona Linette sensacją turnieju

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Awans Magdy Linette do półfinału Australian Open został uznany w skandynawskich mediach „sensacją po kolejnym świetnym meczu, w którym polska tenisistka pokazała, że się dopiero rozkręca”.

W mediach Linette przestawiana jest jako mało znana, nierozstawiona Polka z dopiero 45. pozycją w światowym rankingu. Pokazała jednak swoją dotychczasową grą w Melbourne, że w wielkich turniejach wszystko jest możliwe bez względu na to, które miejsca w rankingach zajmują lepsze „na papierze” rywalki.

 

„Polska i tenis kojarzyły się ostatnio z Igą Świątek, a tu nagle z dnia na dzień pojawiła się druga gwiazda z tego kraju” – brzmią komentarze gazet, radia i telewizji.

 

Kanał szwedzkiej telewizji SVT ocenił, że „nierozstawiona Polka zaskoczyła ponownie, po wyeliminowaniu czwartej w rankingu Caroline Garciii pokonując byłą światowa jedynkę Karolinę Pliskovą”.

 

„Po odpadnięciu Igi Świątek mało kto wierzył w polski sukces w Australii, a tutaj nadeszła niespodzianka. Polski tenis jest dalej w grze o najwyższe trofeum” – dodano.

 

„Świetna robota” – skomentował duński dziennik „Ekstrabladet”, a agencja prasowa Ritzau podkreśliła, że nierozstawiona Linette przejęła pałeczkę od Igi Świątek i gra dalej „coraz lepiej z meczu na mecz”.

 

Dziennik „Berlingske Tidende” stwierdził, że „wielka polska niespodzianka nie zwalnia, lecz przyspiesza, wciąż imponuje i doszła już do półfinału, wysyłając kolejne rywalki do domu”.

 

Dla norweskiej telewizji NRK Linette swoją świetną grą „uratowała tenisowe nadzieje w swoim kraju i Polska pomimo odpadnięcia Igi Swiątek i tak jest reprezentowana w prestiżowym gronie czterech najlepszych tenisistek Australian Open”.

 

Zbigniew Kuczyński (PAP)

 

kucz/ krys/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520