11.4 C
Chicago
piątek, 12 kwietnia, 2024

Australia/ Emerytowany biskup z zarzutem dwóch gwałtów na dzieciach

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Emerytowany biskup rzymskokatolicki Christopher S. stanął w czwartek przed sądem w mieście Broome, na zachodzie Australii, oskarżony o przestępstwa seksualne wobec dzieci, w tym dwa gwałty.

Sędzia odmówił zwolnienia aresztowanego poprzedniego dnia biskupa za kaucją. Nie podano, czy 74-letni Christopher S. przyznał się przed sądem do winy; wcześniej zaprzeczał zarzutom, obejmującym łącznie 19 przestępstw.

Przewodniczący Konferencji Australijskich Biskupów Katolickich abp Timothy Costelloe powiedział, że Kościół będzie nadal współpracował z policją w tej sprawie. W oświadczeniu dla prasy nazwał zarzuty wobec byłego biskupa diecezji Broome „bardzo poważnymi i głęboko niepokojącymi”.
Christopher S. otrzymał sakrę biskupią w 1995 roku. Ustąpił ze stanowiska biskupa diecezjalnego w 2020 roku, kiedy pojawiły się zarzuty o wykorzystywanie seksualne dzieci, choć policyjne śledztwo nie przyniosło wówczas wystarczających do postawienia zarzutów dowodów. Papież Franciszek przyjął rezygnację biskupa Broome w 2021 roku, a rok później Watykan wszczął własne dochodzenie w sprawie emerytowanego hierarchy. (PAP)
- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520