20.5 C
Chicago
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Arizona: Rekordowe temperatury w Phoenix. Najcieplejszy czerwiec w historii

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Meteorolodzy twierdzą, że średnia temperatura w Phoenix w ciągu ostatniego miesiąca wyniosła 95,3 stopni Fahrenheita (35,1 stopni Celsjusza). To pobicie poprzednie rekordu – 94,8 F (34,8 C) ustalonego w 2013 roku i wyrównanego w 2016 roku. W minionym miesiącu pobito również rekord najcieplejszej, średnio najniższej temperatury w czerwcu na poziomie 82,5 F (28,0 C).

Według National Weather Service rekordowe temperatury w Phoenix są wynikiem urbanizacji, klimatu i krótkoterminowych wzorców pogodowych.

Z tego powodu Departament Opieki Zdrowotnej stanu Arizona wydał kilka zaleceń, które wskazują mieszkańcom, jak najlepiej zachować się wobec rekordowych upałów, aby nie doznać udaru. Wśród zaleceń są, między innymi: pobyt w klimatyzowanych pomieszczeniach; ograniczenie aktywności fizycznej po południu, w czasie najostrzejszych promieni słonecznych; częste nawadnianie organizmu wodą; noszenie nakrycia głowy oraz smarowanie się kremem z filtrem.

Departament zwraca uwagę także na podróżujących pojazdami. Powinni oni monitorować temperaturę wewnątrz pojazdu, a kiedy stanie się ona uciążliwa – powinni ostrożnie opuścić pojazd i udać się w zacienione miejsce, z zachowaniem wszelkich zaleceń wymienionych wyżej.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520