29.1 C
Chicago
środa, 22 maja, 2024

Ambitny plan Arizony! Gubernator Hobbs ogłasza program wykupu długu medycznego miliona mieszkańców

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Gubernator Arizony Katie Hobbs ogłosiła plan wykupu przez stan długu medycznego nawet 1 miliona mieszkańców Arizony! W ciągu najbliższych dwóch lat stan miałby przeznaczyć na ten cel 30 milionów dolarów.

„Opieka zdrowotna to nie tylko pozycja w budżecie, to podstawa rozwoju” – powiedziała Hobbs. „Żaden mieszkaniec Arizony nie powinien mieć długu wiszącego nad głową tylko dlatego, bo potrzebował pomocy nie z własnej winy” – podkreśliła gubernator.

Hobbs ogłosiła, że w ciągu najbliższy dwóch lat Arizona podejmie działania w celu pokrycia długu nawet 1 miliona mieszkańców stanu. W ramach programu „Affordable Arizona: Tackling Medical Debt for Working Families” władze wykorzystają 30 milionów dolarów z funduszy American Rescue Plan Act (ARPA).

Do programu będą kwalifikować się mieszkańcy, których zarobki nie przekraczają poziomu 400% federalnego progu ubóstwa, a ich dług wynosi 5% lub więcej rocznego wynagrodzenia.

Przy realizacji programu władze stanowe współpracują z organizacją charytatywną RIP Medical Debt z siedzibą na Long Island. Fundacja RIP Medical Debt działa na zasadzie „spłaty niespodzianki”. W organizacji nie da się złożyć wniosku o spłatę. NGO skupuje długi hurtowo, a następnie hurtowo je spłaca. O niespodziewanej spłacie długu dłużnicy dowiadują się z listu, który fundacja przesyła przypadkowym obdarowanym.

Zadłużenie zostanie odkupione od szpitali, świadczeniodawców opieki zdrowotnej i windykatorów, a zdolność kredytowa dłużnika zostanie automatycznie skorygowana – przekazali stanowi urzędnicy.

„Jest to korzystne rozwiązanie, które da tak wielu mieszkańcom Arizony czyste konto i otworzy drzwi do lepszej przyszłości” – powiedziała gubernator Hobbs.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520