12.5 C
Chicago
sobota, 13 kwietnia, 2024

Allison Arwady: Osoby zaszczepione roznoszą mniej koronawirusa niż te, które nie przyjęły preparatu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ryzyko roznoszenia koronawirusa przez zaszczepione osoby jest znacznie mniejsze niż w przypadku tych, które nie przyjęły preparatu – potwierdziła dyrektor chicagowskiego departamentu zdrowia, doktor Allison Arwady.

 

W ten sposób odniosła się do najnowszych badań przeprowadzonych przez naukowców z brytyjskiego University of Oxford. Wynika z nich, że w pełni zaszczepieni ludzie nawet jeżeli zostaną zarażeni COVID-19 mniej roznoszą wirusa niż osoby, które się nie zaszczepiły. Badanie prowadzone było w związku z szybciej rozprzestrzeniającą się mutacją Delta.

„Szczepionka nie zapobiega w 100 procentach transmisji wirusa. Tak nigdy nie było” – powiedziała Arwady. Dodała, że szczepionka zmniejsza ryzyko zakażenia koronawirusem i poważnych powikłań, jakie mogą wystąpić z powodu jego przebycia. Allison Arwady podkreśliła, że ważne jest, iż szczepionka zmniejsza również rozprzestrzenianie wirusa przez osoby które ją przyjęły w porównaniu do tych niezaszczepionych.

Dodajmy, że w Illinois od stycznia tego roku hospitalizowano 2 297 osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Procentowo stanowi to 0.032 pacjentów, którzy wymagali leczenia szpitalnego z powodu zarażenia się koronawirusem. W tym samym czasie zmarło z tego powodu 679 zaszczepionych osób.

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520