27.4 C
Chicago
poniedziałek, 20 maja, 2024

ACLU oskarża chicagowską policję

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Chicagowski Departament Policji będzie przed sądem tłumaczył się ze swojej polityki kontroli drogowych. To wynik pozwu złożonego w tym tygodniu przez Amerykański Związek Wolności Obywatelskich Illinois (ACLU), który twierdzi, że „ofiarami” policjantów najczęściej padają czarnoskórzy i latynoscy kierowcy.

Jak wynika z danych ujętych w pozwie, czarnoskórzy kierowcy w Chicago są od czterech do siedmiu razy częściej zatrzymywani przez policję niż biali, podczas gdy kierowcy latynoscy są zatrzymywani dwa razy częściej.

Według pozwu, kontrole w ruchu drogowym na południowych i zachodnich stronach miasta, zamieszkałych głównie przez czarnoskórych i Latynosów, odbywają się zazwyczaj z powodu drobnych wykroczeń – lub bez żadnego powodu – i są narzędziem służącym funkcjonariuszom do przeszukiwania i zatrzymywania mieszkańców tych rejonów.

Zdaniem zgłaszających roszczenia, w wyniku tych kontroli mniej niż 1% z 600 000 zatrzymań dokonanych przez funkcjonariuszy CPD kończy się aresztowaniem lub wykryciem nielegalnych narkotyków lub broni.

Co ciekawe, podobne zarzuty były już wcześniej podnoszone. Niespełna 10 lat temu CPD zawarło ugodę z ACLU w sprawie o podobnie nieproporcjonalne zatrzymania pieszych należących do mniejszości.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520