11.8 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

A jednak Franciszek nie pojedzie na konferencję klimatyczną do Dubaju

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Na prośbę lekarzy papież Franciszek odwołał swoją podróż do Dubaju na konferencję klimatyczną ONZ w dniach 1-3 grudnia – poinformowało biuro prasowe Watykanu we wtorek. Powodem jest stwierdzony w tych dniach stan zapalny dróg oddechowych – wyjaśniono.

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni w komunikacie przekazanym wieczorem dziennikarzom napisał: „Mimo poprawy ogólnego obrazu klinicznego Ojca Świętego w związku ze stanem grypowym i zapaleniem dróg oddechowych, lekarze poprosili papieża, by nie wyruszał w podróż do Dubaju, planowaną na najbliższe dni” z okazji konferencji klimatycznej.
„Papież Franciszek przyjął z wielkim żalem prośbę lekarzy, a zatem podróż jest odwołana” – ogłosił rzecznik Watykanu.
Podkreślił zarazem, że w związku z wolą papieża i Stolicy Apostolskiej, by uczestniczyć w dyskusjach w najbliższych dniach, możliwie najszybciej ustalona zostanie inna forma, w jakiej można będzie ją zrealizować.
Jeszcze w południe we wtorek odbył się briefing w Watykanie, w trakcie którego dyrektor biura prasowego przedstawił szczegóły planowanej papieskiej podróży do Dubaju. Zapowiedział, że Franciszek przeprowadzi około 30 rozmów bilateralnych z szefami państw i rządów oraz przedstawicieli stowarzyszeń.
Środowa audiencja generalna papieża nie została odwołana.

Z Watykanu Sylwia Wysocka(PAP)

 

sw/ adj/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520