Tiffany Henyard wraca do polityki. Była burmistrz Dolton kandyduje w Atlancie w Georgii

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Tiffany Henyard, była burmistrz Dolton, ponownie stara się o urząd publiczny — tym razem w Atlancie. Po przeprowadzce do Georgii zamierza wystartować w prawyborach Partii Republikańskiej na stanowisko komisarza powiatu.

Przeprowadzka do Georgii i powrót do polityki

Była burmistrz Dolton poinformowała urzędników wyborczych w Fulton County, że po przegranej w ubiegłorocznych wyborach na kolejną kadencję szybko opuściła Illinois i w maju przeniosła się do Georgii. W tamtym czasie formalnie nadal pełniła funkcję burmistrza.

Decyzja o zmianie miejsca zamieszkania była odpowiedzią na zarzuty dotyczące jej rezydencji. Ostatecznie Henyard wygrała prawo do umieszczenia swojego nazwiska na karcie wyborczej.

Polityk startuje w prawyborach na komisarza 5. okręgu powiatu z ramienia Partii Republikańskiej Stanów Zjednoczonych.

Kontrowersyjna kadencja i medialny rozgłos

Podczas sprawowania funkcji w Dolton Tiffany Henyard często określała siebie jako „Super Burmistrza” i była bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Zyskała rozpoznawalność dzięki wyrazistemu stylowi oraz zamiłowaniu do mody.

W pewnym momencie próbowała także swoich sił w muzyce, nagrywając utwór zatytułowany Feed The People, który promował jej działalność publiczną.

Henyard była również pierwszą czarnoskórą kobietą, która objęła stanowisko nadzorcy Thornton Township. W tym okresie pełniła jednocześnie dwie funkcje publiczne i zdobyła grono zwolenników oraz obserwujących w internecie.

Śledztwo w sprawie wydatków administracji

Kadencja Tiffany Henyard była także przedmiotem kontrowersji. Administracja pod jej kierownictwem znalazła się w centrum dochodzenia prowadzonego przez organy federalne, w tym Federal Bureau of Investigation (FBI).

Niezależne dochodzenie prowadziła również była burmistrz Chicago, prokurator federalna Lori Lightfoot.

Z ustaleń śledztwa wynikało, że administracja Henyard miała nadmiernie obciążać karty kredytowe oraz dokonywać wydatków bez odpowiedniej ewidencji zakupów.

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane