9.1 C
Chicago
poniedziałek, 5 maja, 2025

Chicagowski kościół w obawie przed deportacjami wiernych przechodzi na internetowe transmisje nabożeństw

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W obliczu groźby masowych deportacji ze strony nadchodzącej administracji prezydenta Donalda Trumpa, kościół w chicagowskiej dzielnicy Pilsen zdecydował się przejść na internetowe nabożeństwa w języku hiszpańskim.

 

Emma Lozano pastor Lincoln United Methodist Church powiedziała, że obawia się, iż wierni nie będą bezpieczni w jej kościele po zmianie prezydenta. Lozano dodała, że nie ma pewności, iż na nabożeństwach w języku hiszpańskim nie pojawi się policja imigracyjna. Dlatego podjęte przez pastor kroki mają ustrzec wiernych przed ryzykiem deportacji.

” Tak jak podczas pandemii, kiedy też transmitowaliśmy nabożeństwa przez Internet. Wtedy próbowaliśmy chronić się przed chorobą, przed czymś, co się rozprzestrzeniało – a teraz jest to rasizm, rozdzielanie rodzin, deportacja” – powiedziała Lozano. Jak zapowiedziała, nabożeństwa w języku angielskim będą odprawiane w kościele w Pilsen i będzie w nich można uczestniczyć osobiście.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

👇 P O L E C A M Y 👇

Koniecznie zobacz nowy Polonijny Portal Społecznościowy "Polish Network v2,0"