Celowym aktem nienawiści i przemocy nazwali członkowie Komitetu Akcji Społecznej w Beverly Unitarian Church działania wandali, którzy zniszczyli dekoracje upamiętniające Miesiąc Dumy. W niedzielną noc 9-tego czerwca nieznany sprawca, bądź sprawcy dokonali podpalenia tęczowych flag wywieszonych na i w pobliżu kościoła.
Do aktu wandalizmu doszło dosłownie kilka dni po tym, jak wspólnota kościoła zorganizowała festiwal na rozpoczęcie Miesiąca Dumy. Członkowie parafii w poniedziałkowy poranek zastali w pobliżu swojej świątyni kupę popiołów i pozostałości po flagach i innych dekoracjach związanych z ruchem LGBTQ+, które poprzedniego wieczora były jeszcze rozmieszczone na przykościelnym terenie.
W oświadczeniu wydanym przez wspólnotę parafialną podkreślono, że brzydzi się ona tym aktem przemocy i braku szacunku. „Nienawiść jest niemile widziana w tym kościele” – powiedział ks. Allen Harden z Beverly Unitarian Church.
Incydent został zgłoszony do Departamentu Policji Chicago i Komisji ds. Stosunków Międzyludzkich.