13.9 C
Chicago
wtorek, 28 maja, 2024

8 dolarów za galon! Ekspert GasBuddy pokazał, jak źle może być na stacjach

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Amerykanie z pewnością nie są zadowoleni z cen, które widzą na stacjach benzynowych. Jak wiadomo – czasem wystarczy zmienić perspektywę, aby poczuć się lepiej. Ekspert GasBuddy postanowił podzielić się w mediach społecznościowych doświadczeniem, które z pewnością zmieniło nastawienie wielu bywalców amerykańskich stacji paliw. Bo zawsze może być gorzej.

Inflacja cały czas trapi Stany Zjednoczone, a cena ropy naftowej wciąż rośnie – to wszystko przekłada się na ceny paliw na stacjach, a dla Amerykanów jest to bardzo odczuwalne. Widząc kolejną zwyżkę cen, wyświetlanych na pylonie stacji benzynowej, można chwycić się za głowę – a ta jeszcze nawet nie przestała boleć po poprzedniej podwyżce.

Według danych American Automobile Association – we wtorek średnia krajowa cena galonu benzyny wynosi 3,58 dolara. Choć cena wykazuje tendencję spadkową i jest o 30 centów niższa, niż w zeszłym roku, do stanu satysfakcji nadal brakuje bardzo dużo. Najgorzej jest w Kalifornii, gdzie benzynę tankuje się za średnio 5,58 dolara za galon – o 2 dolary więcej, niże średnia krajowa! Najtaniej jest w Teksasie i Georgii, gdzie za galon benzyny trzeba zapłacić 3,05 dolara.

Skoro 3,58 dolara za galon to drogo, to co powiecie na 8 dolarów za galon? Patrick De Haan – szef działu analiz ropy naftowej w GasBuddy – postanowił pocieszyć Amerykanów pokazując im, że… może być znacznie gorzej. W mediach społecznościowych udostępnił zdjęcie ze stacji benzynowej w Turynie, we Włoszech. Po przeliczeniu okazuje się, że tam płaci się prawie 8 dolarów za galon benzyny i oleju napędowego.

„Przynajmniej nie płacisz 8 dolarów za galon! Ostatni dzień we Włoszech, stacja benzynowa przy drodze w Rzymie sprzedająca olej napędowy za 7,88 USD/gal lub benzynę za 7,86 USD/gal” – napisał De Haan, załączając zdjęcie dystrybutora.

Włosi wyceniają paliwo w euro za litr. Jeden galon benzyny to 3,79 litra. Jak wyjaśnił Newsweekowi De Haan – ceny paliw w Europie są znacznie wyższe, niż w Stanach Zjednoczonych. Nie wynika to jednak z braku złóż, ale – jak podkreślił – z wysokiego opodatkowania paliwa.

Red. JŁ

(Źródło: Newsweek)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520