HomeUSAChicago

45-latek z Chicago Heights groził, że zabije “każdego Demokratę, który wejdzie na trawnik Białego Domu”

45-latek z Chicago Heights groził, że zabije “każdego Demokratę, który wejdzie na trawnik Białego Domu”

Mieszkaniec Chicago Heights został aresztowany za pogróżki pod adresem Demokratów. 45-letni Louis Capriotti powiedział, że podczas inauguracji prezydenta Joe Bidena zabije każdego polityka partii demokratycznej który „wejdzie na trawnik Białego Domu”.

 

Capriotti dzwonił do biur polityków w Waszyngtonie i zostawiał takie wiadomości. Mężczyzna został aresztowany we wtorek rano w swoim domu. Sąd nie zgodził się na zwolnienie go za poręczeniem majątkowym z powodu zbyt dużego ryzyka. Kolejna rozprawa odbędzie się w piątek.

Z dokumentów prokuratury generalnej północnego dystryktu Illinois wynika, że 45-latek zadzwonił 29 grudnia do członka amerykańskiego Kongresu z New Jersey i powiedział, że „Ci którzy sądzą, iż Joe Biden położy rękę na Biblii i wejdzie 20 stycznia do Białego Domu niestety się mylą” i dodał „Otoczymy Biały Dom i zabijemy każdego Demokratę, który wejdzie na trawnik Białego Domu”. Mężczyzna nagrywając się używał wulgaryzmów.

Prokuratura ustaliła, że wiadomości z pogróżkami otrzymali jeszcze inni politycy partii demokratycznej zasiadający na Kapitolu. Capriotti zostawiał je od 3 października 2019 do 29 stycznia 2020 roku a następnie ponownie od lutego do grudnia ubiegłego roku. Śledczy podejrzewają, że dzwonił również z pogróżkami wcześniej od 2017 do 2019 roku.

Mężczyzna twierdził, że służył w amerykańskiej armii i wie jak posługiwać się bronią. W lutym 2020 roku został przesłuchany przez FBI. Agenci ostrzegli go, że tego typu pogróżki są przestępstwem federalnym. Louis Capriotti przyznał się do wykonania tych telefonów i zapewnił, że nie zamierza nikogo skrzywdzić.

 

BK

COMMENTS