18.1 C
Chicago
środa, 17 kwietnia, 2024

42-letni Ukrainiec Serhii T. oskarżony o zabójstwo żony i pozbawienie życia córek

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prokuratura Rejonowa Poznań-Wilda w Poznaniu zakończyła śledztwo w sprawie śmierci trzech osób w Puszczykowie. Serhii T. został oskarżony o zabójstwo swojej żony oraz brutalne pozbawienie życia dwóch córek.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak poinformował w środę, że mężczyźnie grozi dożywocie.

18 listopada 2023 r. do pracownika ochrony centrum handlowego w Poznaniu zgłosił się mężczyzna, który oświadczył, że zabił swoją żonę i dwie córki. 42–letni Serhii T. został zatrzymany przez policję.
„Prowadzone w sprawie dalsze czynności doprowadziły do ujawnienia tragicznych okoliczności zbrodni, która rozegrała się kilka dni wcześniej w jednym z domów w podpoznańskim Puszczykowie. Śledczy odnaleźli w nim martwą matkę i ciała jej dwóch córek. Wszystkie zostały uduszone. Najpierw zamordowana została matka, a potem dzieci” – poinformował rzecznik.
Dodatkowo ustalono, że dziewczynki w wieku 4,5 lat i 1,5 roku – pozbawiono życia ze szczególnym okrucieństwem.
„Obie zamordowano w sposób wyjątkowo bezwzględny i brutalny. Dzieci potraktowano z ogromną siłą, aby skutecznie i ostatecznie pozbawić je życia” – podał prok. Wawrzyniak.
Oskarżony przyznał się do pozbawienia życia żony i okrutnego zabójstwa córek. Złożył obszerne wyjaśnienia, szczegółowo opisując przebieg zdarzeń. Nie wyraził skruchy ani żalu. Jako przyczynę swojego zachowania wskazał na konflikt pomiędzy nim a żoną z powodu jego hazardu i długów.
Z uwagi na charakter zarzucanych mu czynów został poddany badaniu psychiatrycznemu. Biegli orzekli, że był poczytalny. Od dnia zatrzymania T. przebywa w areszcie śledczym. (PAP)
autor: Rafał Pogrzebny

 

rpo/ mark/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520