9.4 C
Chicago
piątek, 19 kwietnia, 2024

42-latek z Houston oskarżony. Zarobił 1,7 mln USD podsłuchując żonę, pracującą dla BP

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

42-latek z Houston zarobił prawie dwa miliony dolarów, podsłuchując służbowe rozmowy swojej żony, a następnie wykorzystując informacje w handlu akcjami. Kobieta była pracownikiem brytyjskiego koncernu paliwowego BP.

42-letni Tyler Loudon z Houston w Teksasie wykorzystał wiedzę swojej żony, aby zarobić na rynku finansowych 1,7 miliona dolarów. Na podstawie pozyskanych informacji skupował lub sprzedawał różne aktywa, w łatwy sposób zarabiając na tym krocie. Problem w tym, że jest to fachowo nazywane „insider tradingiem” i jest ścigane prawem.

Co należy podkreślić – żona Loudona nie udzielała mu poufnych informacji. Mężczyzna podsłuchiwał rozmowy telefoniczne swojej żony, która pracowała zdalnie z ich domu. Kobieta pracowała w dziale fuzji i przejęć BP. Podsłuchując rozmowy telefoniczne 42-latek dowiedział się, że brytyjski gigant ma zamiar przejąć firmę zajmującą się miejscami postojów ciężarówek i centrami podróży, znaną jako TravelCenters of America z siedzibą w Ohio.

Przejęcie opiewało na 1,3 mld dolarów. Loudon postanowił oderwać kawałek tortu dla siebie. W ciągu półtora miesiąca nabył 46 000 akcji TravelCenters of America.

Po ogłoszeniu przejęcia 16 lutego 2023 roku akcje firmy z Ohio wzrosły o 71 proc. Po zwyżce kursu Loudon sprzedał wszystkie akcje, zgarniając 1,7 mln dolarów zysku.

Loudon w końcu powiedział swojej żonie o tym co zrobił tłumacząc, że zrobił to, aby mogli razem przejść wcześniej na emeryturę. Ku oszołomieniu 42-latka partnerka nie zareagowała entuzjastycznie. Wręcz przeciwnie. Spakowała swoje rzeczy i… wniosła pozew o rozwód.

BP wysłało żonę Loudona na urlop administracyjny na czas postępowania. Pomimo nieznalezienia dowodów na świadomą kooperację kobiety z mężem, została zwolniona z firmy.

Tylerowi Loudonowi grozi do 5 lat więzienia i do 250 000 USD grzywny.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520