-0.6 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

33-latek miał ponad 4 prom. alkoholu w organizmie. Zabrakło skali w alkomacie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Zabrakło skali w policyjnym alkomacie podczas badania stanu trzeźwości 33-latka, który doprowadził do stłuczki na moście w pow. węgrowskim (Mazowieckie). Urządzenie wykazało ponad 4 prom. alkoholu w organizmie kierowcy. Grozi mu do 3 lat więzienia i konsekwencje finansowe.

Jak poinformował w piątek oficer prasowy węgrowskiej policji st. sierż. Rafał Bałdyga, w czwartek miejscowi policjanci dostali zgłoszenie dotyczące kolizji w Węgrowie. „33-letni kierujący peugeotem na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, w wyniku czego najechał na bariery ochronne na moście, uszkadzając je” – przekazał Bałdyga.
Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 33-letniego mieszkańca pow. węgrowskiego. Wynik był dla nich zaskoczeniem. „Policyjny alkomat wykazał ponad 4 prom. alkoholu w organizmie kierowcy” – przekazał rzecznik.
Dokładne ustalenie trzeźwości mężczyzny nie było możliwe, bo zabrakło skali w policyjnym alkomacie. Od 33-latka została pobrana krew do dalszych badań. Kierujący z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Za prowadzenie samochodu po pijanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. W takich przypadkach sąd dodatkowo stosuje zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek wpłaty na Fundusz Sprawiedliwości nawet do 60 tys. zł.(PAP)
Autorka: Ilona Pecka

 

ilp/ maak/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520