11.7 C
sobota, 11 maja, 2024

11. zwycięstwo Toronto Maple Leafs

Hokeiści Toronto Maple Leafs odnieśli 11. zwycięstwo w obecnym sezonie NHL i z dorobkiem 23 punktów zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli. W środę pokonali na wyjeździe Montreal Canadiens 4:2.

Prowadzenie objęli Canadiens w 76. sekundzie po bramce Josha Andersona i ten wynik nie zmienił się przez ponad pół godziny. Dopiero w 36. minucie wyrównał Travis Dermott.

Rewelacyjnie zawodnicy Maple Leafs zagrali na początku trzeciej tercji, kiedy to Justin Holl i Ilja Miczejew w odstępie 42 sekund (42. i 43. min) zdobyli dwa gole. Na niewiele ponad trzy minuty przed końcem kontaktowe trafienie dla gospodarzy zanotował Tomas Tatar, ale zespół z Toronto odpowiedział jeszcze bramką Zacha Hymana.

Asystę zaliczył Auston Matthews, który do 11. przedłużył serię gier z choćby jednym punktem. Na koncie ma ich 15 – 11 goli i cztery asysty.

To była czwarta z rzędu wygrana drużyny Maple Leafs. W tabeli NHL wyprzedza o trzy punkty Boston Bruins, ale ta ekipa rozegrała dwa spotkania mniej. W środę Bruins triumfowali w wyjazdowej potyczce z New York Rangers 3:2 po dogrywce.

Zwycięstwo – również czwarte z kolei, ale wszystkie w obcych halach – zapewnił Brad Marchand w 36. sekundzie dodatkowego czasu gry.

„Nie zagraliśmy dzisiaj zbyt dobrze, jednak mamy takie momenty, kiedy jako team potrafimy się poderwać i sobie pomóc” – przyznał Marchand.

Wyniki środowych meczów hokejowej ligi NHL:

Montreal Canadiens – Toronto Maple Leafs 2:4
New York Rangers – Boston Bruins 2:3 (po dogrywce)

5. Anaheim Ducks 5 6 3 29 39 13
6. Minnesota Wild 6 5 0 30 30 12