HomePodkarpackie

Nie żyje 50-letnia kobieta, a dziewięć osób jest rannych po ataku nożownika w galerii handlowej w Stalowej Woli

Nie żyje 50-letnia kobieta, a dziewięć osób jest rannych po ataku nożownika w galerii handlowej w Stalowej Woli

Nie żyje 50-letnia kobieta, a dziewięć osób jest rannych po ataku nożownika w galerii handlowej w Stalowej Woli. Większość z poszkodowanych ma poważne obrażenia – powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej aspirant sztabowy ze stalowowolskiej policji Andrzej Walczyna. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart poinformowała, że stan części rannych jest bardzo ciężki. Ranni trafili do szpitali w Tarnobrzegu, Nisku, Stalowej Woli i Sandomierzu.

Do zdarzenia doszło przed 15.00 w galerii handlowej przy ulicy Chopina. Mężczyzna atakował nożem ludzi od tyłu zadając rany w klatkę piersiową i głowę. Ranił w sumie 6 kobiet i 4 mężczyzn. Poszkodowani mają od 18 do 50 lat. Napastnik, 27-letni mieszkaniec Stalowej Woli został zatrzymany przez klientów galerii.
Jak poinformowali na konferencji prasowej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz podkarpacki komendant wojewódzki policji nadinspektor Krzysztof Pobuta, napastnik podczas zdarzenia był trzeźwy. Znaleziono przy nim drugi nóż. Został poddany testom na obecność innych substancji. Nie był wcześniej notowany przez policję. Nie wiadomo, jakim kierował się motywem. Jak mówił nadinspektor Krzysztof Pobuta “nic nie wskazuje na to, by miałby to być atak motywowany terrorystycznie, czy ideologicznie”. Dodał, że zatrzymany nie potrafi wyjaśnić, dlaczego tak się zachował. Komendant ocenia, że sprawca jest “w głębokim załamaniu psychicznym” o nieznanej przyczynie. Kontakt z napastnikiem jest – w ocenie komendanta – utrudniony.
W czynnościach wyjaśniających bierze udział dwóch prokuratorów i policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował, że po otrzymaniu informacji o ataku nożownika, premier Beata Szydło natychmiast skontaktowała się prezydentem Stalowej Woli. Rozmawiała też z ministrem zdrowia oraz ministrem spraw wewnętrznych i administracji. Jak mówił Rafał Bochenek, premier zobowiązała ministra zdrowia do uruchomienia w ramach kierowanej przez niego służby zdrowia działań pomocowych udzielanych przez szpitale osobom poszkodowanym.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wcześniejsze/jl/

COMMENTS