Życzenia dla Katarzyny Łaniewskiej, która obchodzi 85. urodziny

Życzenia dla Katarzyny Łaniewskiej, która obchodzi 85. urodziny

Prezydent Andrzej Duda złożył życzenia aktorce Katarzynie Łaniewskiej, która obchodzi 85. urodziny.

W okolicznościowym liście prezydent napisał: “z uznaniem pragnę wspomnieć o Pani zasługach dla polskiej kultury, o wspaniałych kreacjach teatralnych, filmowych i telewizyjnych, a także o udziale w licznych słuchowiskach Teatru Polskiego Radia. Pani drogę artystyczną charakteryzuje różnorodność kreacji, które zyskały uznanie kilku pokoleń Polaków. Pani role kostiumowe, dramatyczne i komediowe są świadectwem wybitnego warsztatu oraz aktorskiego kunsztu” – napisał Andrzej Duda. Dodał, że w roku obchodów stulecia odzyskania niepodległości pragnie podziękować jubilatce za zaangażowanie “w podziemną działalność wydawniczą w okresie stanu wojennego, a zwłaszcza za współorganizowanie poruszających koncertów patriotycznych. “Wyróżniająca Panią odwaga w wypowiadaniu własnych poglądów, wsparta aktywną, oddaną postawą, stanowi niezmienne źródło Pani niezależności. Chęć niesienia pomocy innym ludziom objawia się również w Pani działalności społecznej” – dodał prezydent. “Życzę satysfakcji z przebytej drogi zawodowej, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności” – zakończył Andrzej Duda.
Katarzyna Łaniewska występowała między innymi w Teatrze Polskim, Dramatycznym i Narodowym w Warszawie. Grała też w wielu filmach, jak “Sublokator”, “Przesłuchanie”, “Korczak”, “Smoleńsk”, a także w serialach telewizyjnych “Czterdziestolatek”, “Dom”, “Ojciec Mateusz” i “Plebania”.

IAR/komunikat/Siekaj/dw

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0