-2.5 C
Chicago
piątek, 23 lutego, 2024

Zybertowicz: Plotki o dymisjach w rządzie utrudniają rządzenie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Plotki o dymisjach w rządzie utrudniają rządzenie – mówił w radiowej Jedynce profesor Andrzej Zybertowicz. Prezydencki minister odniósł się do zapowiadanej rekonstrukcji rządu i pojawiających się informacji o tym, kto opuści gabinet Beaty Szydło.

Gość „Sygnałów dnia” zwraca uwagę, że różne grupy nacisku mogą mieć swój interes w roszadach na stanowiskach ministrów. Jego zdaniem, szefom resortów jest trudniej rządzić i reformować „machinę administracyjną”, jeśli nieustannie pojawiają się informacje, że dany minister zostanie zdymisjonowany. Podkreślił również, że część pogłosek o tym, iż konkretni ministrowie odchodzą, ma źródło w interesach grup, które zostały odsunięte od wpływów.

Profesor przypomniał, że wielu dziennikarzy od miesięcy zapowiadało rekonstrukcję rządu, nawet wskazywano konkretnych ministrów do wymiany. Zdaniem Andrzeja Zybertowicza, spekulacje medialne na temat dymisji szefów poszczególnych resortów, które pojawiają się od dawna, można potraktować jakoś rodzaj walki informacyjnej z rządem.

Wczoraj premier Beata Szydło zapowiedziała, że do rekonstrukcji rządu dojdzie w najbliższym czasie. Nie podała jednak konkretnego terminu ogłoszenia zmian.

Jedynka/IAR/MR/jp/dw

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520