Zwycięzca X – Factor w ciężkim stanie. Gienek Loska jest w śpiączce

Zwycięzca X – Factor w ciężkim stanie. Gienek Loska jest w śpiączce

Gienek Loska – związany przez wiele lat z Wrocławiem uliczny artysta, a potem zwycięzca telewizyjnego show X – Factor miał rozległy wylew. Jest w śpiączce i walczy o życie. Potrzebna jest pomoc.

Gienek Loska jest w śpiączce już od maja, ale dopiero teraz powiadomiono o tym oficjalnie. 5 maja, podczas wizyty na Białorusi gdzie mieszka jego mama, doznał rozległego wylewu krwi do mózgu.

– Został zoperowany w szpitalu w Baranowiczach dopiero po 11 godzinach. Po tej operacji jeszcze się nie wybudził. Teraz jest już w domu, ale u mamy w Białooziersku na Białorusi. W dalszym ciągu jest w śpiączce, odżywia się przez sondę, oddycha samodzielnie dzięki tracheostomii, ale coraz lepiej komunikuje się ze światem, słyszy, żywo reaguje na dotyk, słowa, informacje, obecność bliskich i bardzo chce się obudzić. Jeszcze nie ma możliwości i wyraźnych wskazań medycznych na transport do Polski, choć jest to intensywnie sprawdzane – mówią w Fundacji.

Polska Fundacja Muzyczna zbiera pieniądze na pomoc dla Gienka Loski. Już teraz wysłała na Białoruś wolontariuszkę, która pomaga muzykowi. Kupiła też podstawowe materiały higieniczne i żywność.

– Szykujemy się do transportu profesjonalnego łóżka medycznego, zbieramy też pieniądze na lekarstwa, preparaty wzmacniające, środki higieny i specjalne jedzenie. Gienek wymaga teraz całodobowej opieki i środków medycznych, a tego chora mama nie jest w stanie zapewnić. Dlatego potrzebna prywatna opieka pielęgniarska i rehabilitacyjna – apelują w fundacji.

Gienek Loska jest od kilku lat liderem zespołu Gienek Loska Band. Wcześniej wygrał show X-Factor, jest laureatem “Szansy na sukces” i programu “Mam talent”. Przez wiele lat grał na wrocławskich ulicach.

Polska Fundacja Muzyczna wpłaty na pomoc Gienka Loski przyjmuje na specjalne konto: 24 1140 1977 0000 2634 0600 1019 – Gienek Loska

 

Red. AIP PolskaPress/GazetaWrocławska/Foto TOMASZ HOLOD / POLSKAPRESSE

COMMENTS

WORDPRESS: 0