Związkowiec z Tychów oskarżony o seks z 14-latką będzie ponownie sądzony

Związkowiec z Tychów oskarżony o seks z 14-latką będzie ponownie sądzony

Sąd Okręgowy w Katowicach uchylił wyrok w sprawie znanego związkowca Sierpnia 80 Franciszka G. Mężczyzna został oskarżony przez tyską prokuraturę o złożenie propozycji „obcowania płciowego lub poddania się innej czynności seksualnej” osobie podającej się za 14-letnią dziewczynę. Sąd Rejonowy w Tychach uniewinnił G., ale teraz ponownie rozpozna sprawę związkowca.

Naszym zdaniem Franciszek G. zrealizował znamiona tego przestępstwa. Tłumaczenia mężczyzny, że chciał sprawdzić czy to prowokacja, są dla nas nielogiczne – mówiła nam prokurator Monika Stalmach-Ćwikowska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Tychach, gdy informowaliśmy o tym, że tyska prokuratura złożyła apelację od wyroku dla związkowca Franciszka G. Sąd Okręgowy w Katowicach uznał argumenty Prokuratury Rejonowej w Tychach. Sprawa wraca zatem do Sądu Rejonowego w Tychach, gdzie związkowiec będzie ponownie sądzony.

 

Ta bulwersująca historia była wielokrotnie opisywana na naszych łamach. Znany związkowiec Sierpnia 80 został oskarżony o złożenie propozycji obcowania płciowego lub poddania się innej czynności seksualnej osobie podającej się za 14-letnią dziewczynę. Franciszek G. rozmawiał w rzeczywistości z 29-letnią kobietą, która podawała się za nastolatkę.

 

Działała jako tzw. łowca pedofilów. Najpierw korespondowała ze starszym mężczyzną za pośrednictwem internetu, później kontaktowali się telefonicznie. Umówili się na spotkanie w Tychach. Tam, oprócz 29-latki, pojawili się także policjanci. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie doprowadzony do tyskiej prokuratury. Usłyszał zarzut. Sam G. nie chciał z nami rozmawiać na ten temat.

 COMMENTS

WORDPRESS: 0