HomeUncategorized

Związek Lekarzy Polonijnych przyznal stypendia studentom medycyny

Związek Lekarzy Polonijnych przyznal stypendia studentom medycyny

CHICAGO: Związek Lekarzy Polinijnych w Chicago (PAMS) przyznal stypendia 17. studentom na kontynuację studiow medycznych.

Spotkanie PAMS odbyło się w siedzibe Związku Narodowego Polskiego (ZNP) i Kongresu Polonii Amerykańskiej (KPA). Gości powital Frank Spula, prezes obu organizacji, który opowiedział o najważniejszych celach Kongresu Polonii Amerykańskiej, który obchodzi w tym roku 75. lecie działalności.

Prof. Marek Rudnicki przedstawił sprawozdanie z działalności PAMS w ostatnich kilku miesiącach, w tym z uczestnictwa w Paradzie 3. Majowej, w Światowym Kongresie Lekarzy w Gdańsku – w którym uczestniczyło ok. 850 lekarzy, w tym około 50 lekarzy z Chicago, o niedawnej wizyty polonijnych lekarzy w przyjęciu w Białym Domu wydanym przez Prezydenta Donalda Trumpa na cześć Prezydenta Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Duda w dniu 12 czerwca.

Stypendia PAMS wręczyła Dr. Ewa Radwańska i Dr. Marek Rudnicki. Niektórzy studenci odebrali stypendia osobiście. Inni studenci mieszkają, pracują w różnych ośrodkach akademickich w USA i otrzymają stypendia drogą pocztową.

W PAMS działa wielu wybitnych lekarzy, naukowców jak prof. Maria Siemionow, Dr. Ewa Radwańska i wielu innych. PAMS znany jest z działalności społecznej, filantropijnej, wspierania zdolnych polonijnych artystów.

Związek Lekarzy Polonijnych w Chicago ma bardzo ambitne plany na najbliższe miesiące i lata. Jesienią planowana jest konferencja naukowa PAMS, a także konferencja młodych lekarzy, którzy organizują ją na Uniwersytecie Northwestern.

Dr. Marek Rudnicki zaprosił mnie do podzielenia się krótkimi refleksjami z dziennikarskiej obsługi spotkan Prezydentów w Białym Domu i podróży z prezydentem Andrzejem Dudą po Kalifornii, z uwzględnieniem tematyki dotyczacej spraw medycznych, jak umowa Polskiego Ministerstwa Zdrowia z Centrum Medycznym Anderson Cancer Center w Houston w Teksasie. 

Życzymy polonijnym lekarzom z PAMS dalszej owocnej działalności zawodowej i na rzecz Polonii, Polski i Stanów Zjednoczonych.

Tekst i zdjęcia @ Andrzej Mikolajczyk

COMMENTS