30.8 C
sobota, 13 lipca, 2024

Żużel – Maciej Janowski niespodziewanym nowym mistrzem Polski!

Gorzów czekał ponad 30 lat na organizację turniej mistrzowski. Występujący na swoim własnym torze  Bartosza Zmarzlika i Tomasza Gapińskiego wydawali się jednymi z głównych kandydatów obok Janusz Kołodzieja oraz Macieja Janowskiego. W rundzie zasadniczej nie do pokonania był Barotsz Zmarzlik, który zdobył 14 punktów – wygrywając 4 wyścigi a w jednym przyjeżdzając na drugim miejscu. Pewny udział w finałowym biegu zapewnił sobie rónież Kołodziej, który rónież wygrał 4 wyścigi ale w swoim 3 biegu przyjechał dopiero 3 i zgromadził 13 punktów. W pasjonującym biegu barażowym awans do finału zapewnili sobie Tomasz Gapiński oraz popularny „Magic”, któr z pośród występujących w finale zawodników miał najmniej punktów i  w rundzie zasadniczej nie wygrał nawet jednego biegu, wszystkie z nich kończąc na drugim miejscu. Miejscowi kibice liczyli na zwycięstwo swoich zawodników i na pojedynek najlepiej spisujących się do tej pory Zmarzlika i Kołodzieja. Obaj oni bardzo uważnie pilnowali się w czasie finałowego biegu ale niespodziewanie wykorzystał to Maciej Janowski i pomimo zaciętych prób Zmarzlika nie dał się wyprzedzić i wygrywając pierwszy bieg został rónocześnie nowym Indywidualnym Mistrzem Polski.