12.3 C
Chicago
poniedziałek, 4 marca, 2024

ZUS poinformuje cię o stanie twojego konta

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłanie ubezpieczonym informacje o stanie ich konta.

 

Rzeczniczka nowosądeckiego oddziału ZUS Anna Mieczkowska apeluje, aby uważne przeczytać korespondencję ponieważ dane dotyczą naszej przyszłości. „Warto sprawdzić czy kwota składek jest zgodna z naszą wiedzą i warto też wiedzieć co z tych zgromadzonych składek wynika”- tłumaczy.
Adresat dowie się między innymi ile na swoim koncie emerytalnym zgromadził składek w wysokości nominalnej oraz po przeprowadzanej przez ZUS co roku waloryzacji. Jeżeli ubezpieczony do końca grudnia 2015 r. ukończył 35 lat ZUS wyliczy mu również hipotetyczną emeryturę w trzech wersjach. „Pierwsza to kwota, którą otrzymałby w oparciu o to, co dotychczas zgromadził na koncie emerytalnym. Druga to kwota, którą otrzymałby pracując do ustalonego dla niego wieku emerytalnego. Trzecia wersja to wysokość hipotetycznej emerytury należnej z konta i subkonta emerytalnego.” dodaje Anna Mieczkowska.
Korespondencję ma otrzymać około 20 milionów Polaków. „Informacja o stanie konta w ZUS” dotrze do ubezpieczonych w formie listu, natomiast posiadacze konta na Platformie Usług Elektronicznych dostaną ją w formie elektronicznej.

TS/IAR/Monika Chrobak/ buch

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520