Zoo Poznań: Sąd oddalił powództwo cyrkowców. Niedźwiedź Baloo zostaje w Poznaniu

Zoo Poznań: Sąd oddalił powództwo cyrkowców. Niedźwiedź Baloo zostaje w Poznaniu

W lipcu 2016 roku do poznańskiego ogrodu zoologicznego trafił niedźwiedź Baloo. Przedstawiciele prozwierzęcej fundacji Viva w towarzystwie pracowników poznańskiego ogrodu zoologicznego i dyrektor Ewy Zgrabczyńskiej, przy eskorcie policji, w obecności zoologów i specjalistów z fundacji „Cztery Łapy” odebrali zwierzę z cyrku Vegas w Pawłowicach. Stamtąd trafił do Poznania.

 

Cyrkowcy upomnieli się jednak o Baloo w sądzie. Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto oddalił jednak powództwo cyrkowców o zwrot Baloo lub rekompensatę finansową w wysokości 50 tys zł.

To była pierwsza taka akcja w Polsce. Ze śląskiego cyrku odebrano niedźwiedzia, krokodyla i trzy żółwie. Zwierzęta trafiły do zoo w Poznaniu. ich los do tej pory nie był jednak przesądzony. Bo chociaż niedźwiedź od dwóch lat przebywa już w Nowym Zoo, zamieszkał w azylu, to głównie o niego upomnieli się właściciele cyrku Vegas z Pawłowic. Sprawa trafiła do sądu.

 

Jednak sąd w Poznaniu oddalił w całości powództwo cyrkowców, którzy domagali się zwrotu zwierzęcia, lub wypłaty 50 tysięcy złotych w ramach zadośćuczynienia.

 COMMENTS

WORDPRESS: 0