HomePOLSKAWarmińsko-Mazurskie

Żołnierze NATO powitani w Polsce

Żołnierze NATO powitani w Polsce

1200 żołnierzy grupy batalionowej NATO przywitał prezydent na poligonie w Bemowie Piskim. – Bardzo się cieszę, że mogę tu być w tym historycznym dla Polski momencie. Na ten moment czekały pokolenia PL od II wojny światowej – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, że przybyli do Orzysza żołnierze ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Polski, a wkrótce Chorwacji „symbolizują to, że wolność po latach oczekiwań nadeszła i jest mocna”.
– Bardzo się cieszę, że mogę tu być w tym historycznym dla Polski momencie. Na ten moment czekały pokolenia PL od II wojny światowej
Jak określił, „jest mocna dlatego, że bronią jej piersi żołnierzy NATO, największej organizacji bojowej, obronnej, militarnej na świecie i najsilniejszej”.
Andrzej Duda docenił cierpliwość wobec pełnionej przez nich służby.
– Jestem dumny, że biorę udział w grupie batalionowej. Dziękuję Wam żołnierze i dziękuję Waszym najbliższym, którzy z wyrozumiałością przyjmują to, że służycie w moim kraju, na obcej ziemi, ale zapewniam, że braterskiej ziemi. (…) Jestem przekonany, że zdobędziecie wiele cennych, nowych umiejętności – powiedział.

Eliza Stępień AIP, Fot. Sylwia Dąbrowa

COMMENTS