Zofiówka: Ranni górnicy wrócili do domów, a na dole trwa walka z czasem

Zofiówka: Ranni górnicy wrócili do domów, a na dole trwa walka z czasem

Ranni górnicy poszkodowani w wyniku wstrząsu w ostatnią sobotę w kopalni Zofiówka w Jastrzębie Zdroju są już w domach. Na dole w dalszym ciągu trwa intensywna akcja ratownicza. To kolejne informacje dotyczące akcji w Zofiówce w Jastrzębiu Zdroju.
Dwóch poszkodowanych górników opuściło dziś szpital. Wciąż trwają poszukiwania trzech górników znajdujących się pod ziemią. W trakcie rozwiercania otworu, którym rano został wpuszczony, między innymi mikrofon, na miejscu znaleziono wodę. Postanowiono go zacementować i odpompować z niego wodę. Pompa elektryczna była gotowa do pracy od kilku dni, ale nie można jej było użyć ze względu na zbyt duże stężenie metanu.
Jak podała Jastrzębska Spółka Węglowa, do Ruchu Zofiówka przyjechali dziś minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz wiceminister Grzegorz Tobiszowski. Wzięli udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego i rozmawiali z ratownikami. Minister Tchórzewski spotkał się również z rodzinami górników.Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Paulina Kurek PR Katowice/dwi/to/

COMMENTS

WORDPRESS: 0