14.9 C
Chicago
niedziela, 25 lutego, 2024

ZNP nie zgadza się z założeniami reformy oświaty

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Nauczyciele debatują nad zmianą systemu oświaty. Wczoraj rząd przyjął projekt reformy edukacji.

Marek Pleśniar dyrektor biura Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty mówi, że jeszcze rok temu eksperci od edukacji dyskutowali nad zupełnie innymi kwestiami niż zmiany w systemie oświaty. Jak wyjaśnia, wyzwaniem było przygotowanie młodzieży do zmian cywilizacyjnych i zmienianie szkoły w tym kierunku. Teraz – zdaniem Marka Pleśniara – wyzwania współczesnej edukacji ucierpią. „W tym czasie powinniśmy się zajmować programami nauczania, profilowaniem szkół do uczenia się przez całe życie” – mówi ekspert. „Jest masa wyzwań cywilizacyjnych, które wszyscy znamy, ale w tej chwili na pewno będzie mniej siły, mniej czasu i pieniędzy’ – dodaje.
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz nie wierzy w zapewnienia minister, że nauczyciele nie stracą pracy. Prezes wyjaśnia, że zmiany legislacyjne odnoszące się do miejsc pracy mogą dotyczyć tylko jednego roku i jeśli zostaną wprowadzone w 2017 to nie będą obowiązywały w 2018.
Adam Młynarski nauczyciel historii i szef oddziału ZNP w Radomsku zwraca uwagę na to, że na wsi bardzo często jest tylko jedno gimnazjum, które miało być oknem na świat dla wyrównywania szans między wsią a miastem. Nauczyciel mówi, że w wielu przypadkach są to jedne z najnowocześniejszych szkół. Adam Młynarski zwraca uwagę na samorządowców, którzy teraz zastanawiają się, w jaki sposób przystosować budynki na potrzeby szkół podstawowych. Te – jego zdaniem – nie będą już tak dobrze wyposażone jak gimnazja.
Debatę na temat reformy edukacji zorganizował Związek Nauczycielstwa Polskiego, który nie zgadza się z założeniami reformy. Organizacje będzie manifestować przeciwko zmianom 19 listopada.

Katarzyna Ingram, Fot. Dreamstime

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520