2.2 C
Chicago
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Znamy wytyczne dla kin, teatrów i wydarzeń kulturalnych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Od 6 czerwca kina, teatry, filharmonie i inne instytucje kultury mogą wznowić działalność. Jednak wizyta w nich nie będzie wyglądała jak dotychczas. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało szczegółowe wytyczne dla instytucji kultury.

„Zdajemy sobie sprawę, że najbliższe tygodnie w tych instytucjach będą kluczowe pod względem rozpoznania nastrojów wśród publiczności. Jej powrót na widownię będzie z pewnością stopniowy i ważne będzie przede wszystkim budowanie zaufania. Dlatego dyrektorzy i pracownicy instytucji mają przed sobą ważne zadanie polegające na odpowiedniej komunikacji z widzami i stworzeniu przestrzeni spełniającej warunki bezpieczeństwa sanitarnego” – czytamy na stronie MKiDN.

 

Choć na ulicy można już chodzić bez maseczki, w kinie, teatrze czy na koncercie są one obowiązkowe. W wydarzeniach artystycznych może wziąć udział tylko tylu widzów, by zapełnić nie więcej niż połowę widowni z zachowaniem jednego wolnego miejsca między miejscami siedzącymi. Ta reguła nie obowiązuje osób, które ze sobą mieszkają, gdy widzem jest dziecko poniżej 13 roku życia lub osoba z niepełnosprawnością. Instytucje kultury są zobowiązane do zapewnienia środków dezynfekcyjnych, a uczestnik wydarzenia ma obowiązek dezynfekcji dłoni przed wejściem do placówki.

 

Preferowanym sposobem zakupu biletów jest forma online, a w przypadku zakupu biletów w kasie, zachowanie obowiązującego aktualnie dystansu. Podobnie przy wychodzeni z wydarzenia. Co jeszcze się zmieni? Zaleca się, aby widzowie podawali swoje dane kontaktowe przy zakupie biletu, by na wypadek stwierdzenia u któregoś z widzów zakażenia SARS-CoV-2 służby sanitarne łatwo mogły się skontaktować. Dane mają być przechowywane 2 tygodnie.

 

Ministerstwo kultury zaleca instytucjom przygotowanie w pierwszej kolejności wydarzeń artystycznych w kameralnej obsadzie, z uwzględnieniem możliwości przeprowadzenia prób w dużych salach z zachowaniem wymaganego dystansy między artystami, adaptacje spektakli repertuarowych oraz programów koncertowych na potrzeby pokazów i koncertów plenerowych.

 

Artyści będą musieli wypełnić oświadczenie na temat stanu zdrowia w momencie przystąpienia do pracy. Z kolei uczestnicy imprez kulturalnych i rozrywkowych zobowiązani będą do złożenie pisemnego oświadczenia przy wejściu na imprezę lub wcześniej drogą online, potwierdzającego, że „według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym”.

aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520