HomeKultura

Znamy gwiazdy „Lato z Radiem Festiwal 2018”

Znamy gwiazdy „Lato z Radiem Festiwal 2018”

Poznaliśmy artystów, którzy wystąpią podczas „Lato z Radiem Festiwal 2018”, 26 sierpnia w Gdyni. Będzie to jedna z największych tego typu imprez w Polsce. Na scenie zaprezentują się między innymi: Brodka, Kortez, Coma, Smolik // Kev Fox czy Krzysztof Zalewski. 
Prezes Polskiego Radia Jacek Sobala powiedział, że jakość imprezie zapewnią artyści. Dodał, że wystąpi czołówka polskiej sceny muzycznej. Jacek Sobala oraz Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek podpisali umowę o wspólnej organizacji przedsięwzięcia. Jak powiedział Polskiemu Radiu prezydent Gdyni, koncert będzie świętem muzyki. “Jestem przekonany, że znakomite grono artystów, dobra organizacja, fantastyczna atmosfera, ale także pogoda sprawią, że będziemy się fantastycznie bawili tego dnia w Gdyni” – powiedział Wojciech Szczurek.
Dziennikarka muzyczna Ula Kaczyńska z radiowej Czwórki podkreśla, że „Lato z Radiem Festiwal” to przede wszystkim bardzo dobra muzyka, z najwyższej półki, która w piękny sposób podsumuje lato i to co dzieje się w polskiej muzyce. Dziennikarka zaznaczyła: “Cieszę się, że będziemy mogli pokazać światu, ten nasz muzyczny świat”.
Koncerty rozpoczną się o 13.00 i potrwają do północy. Na otwarcie słuchacze usłyszą utwór „Polka Dziadek” w aranżacji Andrzeja Smolika. Dyrektor artystyczny wydarzenia Piotr Metz powiedział, że do dyspozycji artystów będą dwie sceny: scena o nazwie “Idzie Nowe” i scena “Polski TOP Wszech Czasów”. Na pierwszej scenie wystąpi, między innymi, żeński zespół Tulia, który wykonuje muzykę folkową. Tulia Biczak powiedziała, że uczestnictwo w festiwalu to dla jej zespołu duże wyróżnienie. “Jesteśmy nowe, myślę, że to wielka szansa, by pokazać naszą muzykę przed publicznością” – powiedziała.
Nowością było losowanie kolejności występów na festiwalowych scenach. Koncertów będzie można posłuchać na antenach Polskiego Radia. Dziennikarze ze specjalnego studia festiwalowego będą przekazywać relacje na antenach Jedynki, Trójki, Czwórki i PR24, a portal PolskieRadio.pl przeprowadzi transmisję wideo z obu festiwalowych scen.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wcześn./dwi/to/

COMMENTS