18.1 C
Chicago
środa, 29 maja, 2024

Znalazł kartę bankomatową i po prostu zrobił zakupy…

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Do dyżurnego lipnowskiej policji zgłosił się mieszkaniec Lipna informując, że poprzedniego dnia na parkingu przed jednym ze sklepów zgubił kartę bankomatową.

O tym, że nie ma karty bankomatowej mężczyzna zorientował się dopiero następnego dnia. Od razu ją zastrzegł, ale sprawdzając przy tym stan konta stwierdził, że ktoś za jej pomocą dokonał zakupów w kilku sklepach na terenie miasta, na łączną kwotę ponad 230 zł. Zajmujący się sprawą dzielnicowi, przy współpracy z kryminalnymi, odwiedzili wszystkie sklepy, w których zgodnie z zapisem bankowym dokonano transakcji zakupów.

 

Jak ustalili funkcjonariusze, zagubiona karta szybko trafiła w ręce przypadkowego przechodnia, który nie namyślając się długo postanowił zrobić z niej, niestety przestępczy użytek. Chcąc sprawdzić, czy przy jej pomocy można dokonać zapłaty zbliżeniowo, o zrobienie pierwszych zakupów poprosił swojego znajomego. Wszystko odbyło się bez przeszkód, więc realizował kolejne. Znalezioną kartę wyrzucił dopiero wtedy, gdy okazało się, że jest już zablokowana. Policjanci, jeszcze w dniu otrzymania zgłoszenia, zatrzymali podejrzewanego 33-latka. Przedstawiono mu zarzut przywłaszczenia i kradzieży mienia. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto powinien się liczyć z obowiązkiem naprawienia wyrządzonej szkody.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520