19.4 C
Chicago
środa, 24 lipca, 2024

Znaczna poprawa sytuacji epidemicznej w Londynie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Znaczna poprawa sytuacji epidemicznej w Londynie. Badania Narodowego Biura Statystycznego i naukowców z Uniwersytetu w Cambridge wskazują, że współcznynnik zakaźności to 0,4. Liczba dziennych zakażeń znacząco spadła.

Dziś w stolicy notuje się średnio niespełna 24 przypadki wirusa dziennie. W punkcie szczytowym było ich ponad 200 000. Opustoszałe Soho, cichy West End, wyłączone światła w City – wszystko to przynosi efekt. Na początku epidemii to Londyn był głównym ogniskiem. Financial Times donosi tymczasem, że wkrótce ożyje nieco Canary Wharf – drugie obok City płuco finansowe miasta. Powstają plany funkcjonowania w nowej rzeczywistości: ograniczenie liczby ludzi w windach, system jednokierunkowych korytarzy, na każdym kroku płyn do dezynfekcji rąk.

Wielu ekspertów ostrzega jednak przed zbyt szybkim łagodzeniem środków ostrożności. W rozmowie z BBC doktor David Nabbaro ze Światowej Organizacji Zdrowia podkreślił, że przy wychodzeniu Brytanii z zamknięcia kluczowa będzie dobra strategia testowania i śledzenia kontaktów zakażonych ludzi. Bo, jak dodał, „kwarantanna to tylko zamrażanie wirusa” i sposób na skuteczniejsze przygotowanie się do jego zwalczania.

Opozycja krytykuje rząd za strategię komunikacyjną, która – zdaniem lewicy – miałaby sprawić, że mieszkańcy Wysp zbyt szybko poczują się bezpieczni. Potencjalny efekt to wzrost zakażeń i zaprzepaszczenie dotychczasowych osiągnięć.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Adam Dąbrowski, Londyn/i mg/w zr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520