Zmiany dla kierowców w Massachusetts. Od października tylko elektroniczne opłaty

Zmiany dla kierowców w Massachusetts. Od października tylko elektroniczne opłaty

Departament Transportu w Massachusetts zdradził w poniedziałek szczegóły nowego, wyłącznie elektronicznego systemu opłat dla kierowców. W życie ma on wejść 28 października bieżącego roku.

 

Na mocy zaprezentowanych zmian część kierowców będzie płacić nieco mniej, część więcej, a część tyle samo, ile do tej pory. Wszystko zależy od tego, czy dysponuje się transponderem E-ZPass dla stanu Massachusetts. Ci, którzy takowy posiadają, będą mogli przejeżdżać na pełnej szybkości przez rejestrujące opłaty metalowe bramki. Tym, którzy go nie mają, bramka sfotografuje tablice rejestracyjną, po czym kierowca otrzyma drogą pocztową informację o opłatach.

I tak kierowca samochodu osobowego z E-ZPass zapłaci za podróż z Nowego Jorku do Bostonu $6,15, a więc o 45 centów mniej niż obecnie. Przejazd z Weston do centrum Bostonu będzie z kolei kosztować $1,70, przy obecnej stawce $2,00.

W najbliższych miesiącach w sprawie nowych zasad ma się odbyć jeszcze siedem spotkań z udziałem pracowników Departamentu Transportu. Ostateczna decyzja odnośnie wysokości opłat ma zapaść 6 października.

(jj), Fot. DreamstimeCOMMENTS

WORDPRESS: 0