Zmarła Małgorzata Wilk, wybitna śpiewaczka, primadonna Teatru Muzycznego w Łodzi

Zmarła Małgorzata Wilk, wybitna śpiewaczka, primadonna Teatru Muzycznego w Łodzi

Zmarła Małgorzata Wilk, wybitna śpiewaczka, primadonna Teatru Muzycznego w Łodzi w latach 1970-1992.

Małgorzata Wilk należała do najbardziej cenionych i lubianych solistek w historii łódzkiej sceny. Obdarzona pięknych głosem i wyrazistą, niepospolitą urodą wcielała się w liczne role, głównie bohaterek z charakterem, żywiołowych i temperamentnych.

 Ceniona za doskonałą technikę, wysoką kulturę muzyczną, duży talent aktorski oraz sceniczną energię należała do czołowych polskich śpiewaczek operetkowych. Została zapamiętana m.in. z kreacji w operetkach „Wiedeńska krew” Johanna Straussa, „Bal w operze” Richarda Heubergera, „Kraina uśmiechu” Franza Lehára, „Bal w Savoyu” Paula Abrahama. Małgorzata Wilk chętnie występowała również na estradzie, w licznych koncertach i recitalach w całej Polsce oraz gościnnie w teatrach operowych Poznania i Wrocławia. Ze sceną żegnała się rolą Bubuliny w „Greku Zorbie”. Później była również dyrektorem generalnym Wyższej Szkoły Studiów Międzynarodowych w Łodzi.

„Była niezwykłą Artystką: ciepłą, wzruszającą, stworzone przez Nią postacie ujmowały sceniczną prawdą” – pożegnał Małgorzatę Wilk na swojej stronie internetowej Teatr Muzyczny w Łodzi.

 

BR (AIP)

COMMENTS

WORDPRESS: 0