Zmarł wokalista legendarnego zespołu punkrockowego Defekt Muzgó Tomasz “Siwy” Wojnar. Miał 53 lata

Zmarł wokalista legendarnego zespołu punkrockowego Defekt Muzgó Tomasz “Siwy” Wojnar. Miał 53 lata

Tomasz Wojnar, znany także jako “Siwy”. Od lat związany z legendarną kapelą punk rockową “Defekt Muzgó” odszedł w nocy w szpitalu.

Tomasz Wojnar urodził się 15 czerwca 1965 w Wałbrzychu. Wokalista, gitarzysta, autor tekstów piosenek kapeli Defekt Muzgó, z którą związany był od początku jej działalności. Przypomnijmy: w1981 roku muzycy występowali pod nazwą Bunt. Kapela zmieniła ją na Defekt Muzgó w 1982 roku po samobójczej śmierci jednego z założycieli, gitarzysty Fredka Wójcika. Nie ma punka, która nie znałaby pierwszego albumy zespołu Wszyscy jedziemy… ( wydanego w 1991 roku). Siwy współpracował także z kapelą Para Wino, z którym nagrał i wydał album Zjednoczona Europa oraz Pokolenie ’80.

 

Wszyscy jedziemy…

 

Grupa grała w latach 1982-1988, m.in. kilka razy na festiwalu w Jarocinie. Później nastąpiła mała przerwa. Kapela powróciła w 1990 roku, a rok później wydała swój pierwszy album Do dzisiaj pamiętamy wielki powrót na scenę jarocińskiego festiwalu. Na koncert Defektu Muzgó przyszło wtedy 20 tys. ludzi. “Cały stadion skandował wówczas nazwę zespołu Defekt Muzgó, bo koniecznie na scenie chciał usłyszeć i zobaczyć zespół”. W roku 1992 Defekt Muzgó współpracował z zespołem Sedes, czego wynikiem było wydanie wspólnego album Sedes Muzgó.

 

Odeszła legenda

 

Od lat Tomasz Wojnar zmagał się z chorobą. Smutne wieści dotarły do fanów artysty 12 kwietnia. W wieku 53 lat lider zespołu Defekt Muzgó zmarł w jednym z wałbrzyskich szpitali.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0