"> Zmarł reżyser filmowy Janusz Kondratiuk. Miał 76 lat - wiadomosci.com

Zmarł reżyser filmowy Janusz Kondratiuk. Miał 76 lat

Zmarł reżyser filmowy Janusz Kondratiuk. Miał 76 lat

W wieku 76 lat zmarł reżyser filmowy Janusz Kondratiuk. Informację tę opublikował portal filmweb.pl, powołując się na księdza Andrzeja Lutera, przyjaciela zmarłego artysty.

Janusz Kondratiuk chorował na raka trzustki. “Współżył z chorobą po swojemu, do samego końca nie tracąc ani na moment swojego specyficznego poczucia humoru” – napisał ksiądz Andej Luter we wspomnieniu opublikowanym na Facebooku.
Janusz Kondratiuk urodził się w 1943 roku na terenie dzisiejszego Kazachstanu. W 1969 roku ukończył reżyserię w łodzkiej filmówce. Do najbardziej znanych filmów zmarłego należą nakręcone w 1972 roku “Dziewczyny do wzięcia” oraz pochodzący z 1976 roku obraz “Czy jest tu panna na wydaniu?”
Ostatni film artysty “Jak pies z kotem”, który miał premierę w 2018 roku, był autobiograficznym obrazem w ironiczny i ciepły zarazem sposób opisującym życie nietypowej rodziny. “Wspaniała historia trudnej miłości braterskiej, Janusza i Andrzeja, braci Kondratiuków” – napisał we wspomnieniu o zmarłym przyjacielu ksiądz Andrzej Luter. “Film o umieraniu Andrzeja, wzruszał do łez, ale też powodował uśmiech, bo Janusz patosu nie znosił. Film piękny, ciepły, poetycki, nostalgiczny, trzymający za gardło” – napisał ksiądz Luter.

IAR/filmweb/Facebook/mile/Siekaj/ fot. Ralf Lotys (Sicherlich)COMMENTS

WORDPRESS: 0