20.5 C
Chicago
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Zmarł cztery dni po nokaucie. Bokser Patrick Day nie żyje

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Amerykański pięściarz Patrick Day nie żyje. W minioną sobotę 27-latek został znokautowany przez Charlesa Conwella na gali w Chicago. O jego śmierci poinformował jego promotor Lou DiBella.

W 10. rundzie sobotniej gali w Chicago Day upadł na deski, a sędzia przerwał pojedynek. Następnie przetransportowano go karetką do szpitala Northwestern Memorial. W wyniku otrzymanych obrażeń pięściarz musiał przejść operację mózgu i zapadł w śpiączkę farmakologiczną. W środę okazało się, że już się z niej nie wybudzi o czym poinformował jego promotor Lou DiBella.

 

„Day zmarł w środę, w otoczeniu swojej rodziny, bliskich przyjaciół i członków jego bokserskiego teamu. Był synem, bratem i dobrym przyjacielem wielu osób. Jego życzliwość, pozytywne podejście i hojność ducha wywarły trwałe wrażenie na każdym, kogo spotkał” – możemy przeczytać w oświadczeniu DiBellii, które zostało zacytowane przez BBC. Co ciekawe Day nie pochodził z biednej rodziny, tak jak ma to miejsce w przypadku większości bokserów.

Był wykształcony, ale postanowił robić, to co kocha. Na zawodowych ringach zadebiutował w 2013 roku. Stoczył 22 walki, z których 17 wygrał, cztery przegrał, a jedna zakończyła się remisem. „Jego życzliwość, pozytywne nastawienie i hojność wywarły wrażenie na każdym, kto go spotkał.

 

Patrick nie musiał boksować – pochodził z dobrej rodziny, był wykształcony i miał inne możliwości zarabiania na życie. Zdecydował się na boks, wiedząc o nieodłącznym ryzyku, z jakim zmaga się każdy wojownik, gdy wejdzie na ring. Pat uwielbiał boks. To właśnie ten sport go inspirował i dzięki niemu czuł, że żyje” – napisał jego promotor.

 

ms aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520