7.1 C

ZŁOTO!!! Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj zdobyły złoty medal w wyścigu dwójek podwójnych

Polskie wioślarki Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj zdobyły złoty medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro !

Polki znakomicie rozegrały zawody. Zaczęły spokojnie, ale szybko wysunęły się na drugą lokatę, wyprzedzały je tylko Brytyjki. Już na półmetku było właściwie pewne, że walka o złoto rozstrzygnie się między Polkami, a zawodniczkami z wysp, bo trzecie Litwinki traciły do naszych zawodniczek ponad sekundę. Polki zaatakowały na finiszu, ale Brytyjki tanio skóry nie sprzedały. Przez pewien czas jedne i drugie płynęły łeb w łeb, ale w końcu atak Polek zakończył się sukcesem! Wyprzedziły Brytyjki i jako pierwsze dopłynęły na metę. Triumfowały z czasem 7:40.10, Brytyjki uzyskały wynik 7:41.05, a trzecie Litwinki dopłynęły na metę w czasie 7:43.76. To trzeci medal dla Polski na igrzyskach w Rio. Wcześniej brązowe krążki wywalczyli Rafał Majka w kolarstwie szosowym i wioślarska czwórka podwójna kobiet. Dla Fularczyk-Kozłowskiej to drugi medal olimpijski. Cztery lata temu zdobyła brąz w parze z Julią Michalską.